KEMER ÖĞRENCİ YURDU KERMESİ DUALARLA AÇILDI

Kemer Öğrenci Yurdu Kermesinin eğitim yararına düzenlediği Kermesi, Kemer Otogarı yanındaki Pazar alnında açıldı.

Devamı

ÖZGÜR KURGA KUZDERE’DE

Kemer ‘in en büyük mahallerinden birisi olan Kuzdere’yi ziyaret eden İş Adamı Özgür Kurga, semt pazarını gezdi ve Kuzdere Kahvesinde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Devamı

KUZDERE SEMT EVİNDE HALKOYUNLARI ÖĞRENİYORLAR

Kemerlilerin Halk Oyunlarına ilgisi artıyor. Halk Eğitim Merkezi tarafından Kemer Semt evinde düzenlenen Halkoyunlarına kurslarına ilgi büyük. Seçilen 15 kursiyer Teke Bölgesi ve Antalya Yöresi oyunlarını çalışıyor.

Devamı

KIRKYAMA SERGİSİNİN AÇILIŞINA KATILDIK

Kemer İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan 2012-2013 öğretim yılı el sanatları yılsonu sergisi Kuzdere'de açıldı. Sergiye Kemer Kaymakamı Murat Bulacak da katıldı.  Bulacak ‘kırkyama’ kültürünü anımsatan Kaymakam Murat Bulacak, “Çocuklarımız hiçbir şeyi beğenemez oldu.

Devamı

ESKİ MUHTARLARIMIZDAN MEHMET ALTINOK AMCAMIZI KAYBETTİK

Arslanbucak Mahallesi eski muhtarlarından Mehmet Altınok vefat etti. Merhumun cenazesi bugün İkindi namazına müteakip Arslanbucak Mezarlığında kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi. Cenazeye katılan Özgür Kurga üzüntüsünü ifade ederek,

Devamı

KURGA 19 MAYIS'I KUTLADI

Özgür Kurga 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Kurga yaptığı açıklamasında, günün önemine değinerek " Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da

Devamı

KURGA, KMK'NIN DÜZENLEDİĞİ ATATÜRK GENÇLİĞİ KUPA YARIŞINI İZLEDİ

Kemer Motorsporları Kulübü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenen ‘Atatürk Gençliği Kupa Yarışı’ Ralli Servis alanında gerçekleştirildi.

Devamı

KURGAN AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

Kemer Arslanbucak Mahallesinde ikamet eden ve Kemer’in köklü ailelerinden Kurgan Ailesinin büyüklerinden Ahmet Kurgan yaşama veda etti. Uzun süredir rahatsız olan Ahmet Kurgan, Kemer Belediyesi calışanlarından Yalçın Kurgan kardeşimizin de babasıydı. 

Devamı

KURGA, TURİZM AKTUEL DERGİSİNDE KEMER’İ ANLATTI

Geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenen ATM Dubai Turizm Fuarında İngilizce olarak hazırlanıp dağıtımı gerçekleştirilen “Turizm Aktüel” dergisinde Kemer Turizmini değerlendiren Kemerli İş Adamı ve Turizmci Özgür Kurga, “Kemer, Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi” dedi.

Devamı

REGAİP KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN

Özgür Kurga, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi üç ayların girmesi ve bu gece gece idrak edeceğimiz olan Regaib Kandilini kutlayarak, " Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk kandil gecesidir.

Devamı

"KEMER ULUSLAR ARASI SUALTI GÜNLERİ" AÇILIŞ KOKTEYLİ ZİRVEDE GERÇEKLEŞTİ

KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı )  tarafından 12 yıldan bu yana organize edilen "Kemer Uluslar arası Sualtı Günleri" açılış kokteyli Tahtalı Zirvesinde gerçekleştirildi. 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik, geçtiğimiz yıl Avrupa Sualtı Görüntüleme Festivalleri Birliği (EUIFA) tarafından Avrupa'nın en büyük 3 sualtı festivali arasına girmişti.

Devamı

BÜŞRA ŞAHİN'İ GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERDİK

Kemer Kuzdere Mahallesinde yaşayan 16 yaşındaki Büşra Şahin'in dün halk otobüsünden düşerek aracın altında kalması ile hayatını kaybetmesi ile Kemer büyük bir üzüntü yaşıyor. Büşra Şahin'in cenazesi bugün öğle namazına müteakip binlerce kişinin katılımı ile Merkez Camisinde kılınan cenaze namazı sonrası İlçe mezarlığında defnedildi.

Devamı